Şile’de denize giren 2 çocuk boğularak hayatını kaybetti

İstanbul’un Şile ilçesindeki Sofular Plajı’nda dün denize giren 16 yaşındaki Kerem İmre ve 17 yaşındaki Yusuf Jamalov boğularak hayatını kaybetti. Boğulmaktan son anda kurtarılan Kerem İmre’nin 12 yaşındaki kardeşi ise yoğun bakımda tedavi görüyor.

DHA’nın haberine göre, dün sabah saatlerinde Sofular Plajı’nda denize giren 16 yaşındaki Kerem İmre boğularak hayatını kaybetti. 15 Haziran’da aynı plajda denize giren ve kaybolan Azerbaycan vatandaşı Yusuf Jamalov’un cansız bedenine de dün sabah saatlerinde ulaşıldı.

Olayla ilgili İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı inceleme başlattı.

17 yaşındaki Yusuf Jamalov’un babası Aras Jamalov, “Güvenlik yok, çekilen bir güvenlik şeridi, tedbiri yok orada. Günde 3-4 kişi vefat ediyor. Ben gencecik 17 yaşındaki çocuğumu kaybettim. Millet korkudan o denize giremiyor. Madem tehlikeli, oraya bir tel örgü çekilsin. Cankurtaran simitleri olsun. Oranın cankurtaranı saat 09.00’da 10.00’da iş başı yapıyor. Eğer çocuğuma bir saat önce müdahale edilseydi, şu anda yaşıyor olacaktı” dedi.

“Şile’de hiçbir güvenlik yok. Sadece milletin parasını alıyorlar. Salıyorlar oraya, piknik alanı. Fişleri falan arabanın içinde duruyor” diyen Jamalov, “Oraya bir tel örgü çekilmesi lazım, halk plajı değil orası. Orası bir kumsal, kumu bile bataklık. Girenlerden günde 3-4 kişi vefat ediyor. Bir tek kule var, kulede adam yok. 8-9 yaşında çocuklar yüzmeye devam ediyor. Tehlike yüksek. Ben ailemi kaybettim. Eşim gitti, eşimi kurtarmak için oğlum gitti. Oğlumun da peşinden ben gittim. Eşimi kurtardım oğlumu kurtaramadım. Gücüm yetmedi” ifadelerini kullandı.

Jamalov’un cenazesi yarın Rami Tantavizade Camii’nde öğle namazına müteakip düzenlenecek cenaze töreninin ardından Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir